Școala Gimnazială Gemenea

Activitatea școlii se desfășoară într-o clădire nouă, renovată între anii 2007-2008. Activitățile existente în interiorul structurii organizaționale a școlii sunt destinate să promoveze și să stimuleze dezvoltarea intelectuală, afectivă, socială și fizică a fiecărui copil în parte.

Întreaga școală este o oglindă a muncii noastre. Lucrările copiilor, executate sub îndrumarea educatoarelor, a învățătorilor și profesorilor, sunt expuse spre admirare și decorează școala într-o notă cu totul specială. Când deschideți ușa școlii noastre, universul copilăriei active și creative vă va bucura ochii într-un caleidoscop de forme și culori.

Personalul didactic își desfășoară activitatea cu profesionalism, cu maximă responsabilitate și cu mare dragoste față de copii.

Din activitățile noastre